18 czerwca 2024

Robot przemysłowy – droga do industry 4.0

Liczba robotów przemysłowych w polskich fabrykach stale wzrasta. Każdy przedsiębiorca, który planuje modernizację fabryki w duchu przemysłu 4.0, zdaje sobie sprawę ze znaczenia robotyzacji i automatyzacji w procesach produkcji. Jaki robot przemysłowy może wesprzeć Twoją fabrykę? Niezależnie od odpowiedzi, na pewno znajdziesz go w portfolio KUKA!

Choć tempo robotyzacji w Polsce stale postępuje, wciąż daleko nam do innych krajów – nie tylko potęg gospodarczych jak Niemcy czy Japonia, ale też m.in. do Węgier, Słowacji czy Czech. Dowiedz się, jak robot przemysłowy może zoptymalizować pracę w Twoim zakładzie, i znajdź model dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeby z szerokiej gamy produktów KUKA – jednego ze światowych liderów rozwiązań automatyzacji i robotyzacji.

Robotyzacja przyszłością produkcji

W ostatnich latach doświadczamy w Polsce wzrostu zainteresowania robotyzacją i automatyzacją procesów przemysłowych. Wpływ na tempo rozwoju robotyzacji w Polsce ma oczywiście wiele czynników. Wśród najważniejszych można wymienić: dostępność technologii, koszty inwestycji, politykę rządu i programy wsparcia (dotacje), a także aktualne potrzeby sektora przemysłowego.

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw – zarówno dużych, jak i małych oraz średnich – inwestuje w roboty przemysłowe, aby poprawić wydajność oraz jakość produkcji, a także zredukować koszty. Robot przemysłowy to także zwiększone bezpieczeństwo procesów produkcji i pracowników w miejscu pracy. Zautomatyzowane i zrobotyzowane rozwiązania są sposobem na odciążenie pracowników od wykonywania żmudnych, powtarzalnych, manualnych czynności. Dzięki powierzeniu tego typu zadań robotowi pracownik zyskuje możliwość przejęcia innych, kluczowych dla rozwoju przedsiębiorstwa zadań

Robot przemysłowy KUKA

Jeśli zastanawiasz się, jaki robot przemysłowy sprawdzi się najlepiej w Twojej fabryce, zapoznaj się z portfolio produktów KUKA. Jesteśmy jednym ze światowych liderów zautomatyzowanych i zrobotyzowanych rozwiązań. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę robotów przemysłowych. Skontaktuj się z naszym Działem Handlowym – specjaliści KUKA pomogą Ci znaleźć odpowiedniego robota do Twoich zastosowań, bez względu na złożoność procesów i aplikacji.