18 czerwca 2024

Sprawdź ofertę skrawanie24.pl na frezy do grawerowania, frezy stożkowe i tarczowe

Grawerowanie to sztuka zdobnicza wykorzystywana w wielu branżach. Dzięki odpowiednio dobranym narzędziom można ozdobić wiele łaskich powierzchni. W ten sposób obrabia się kamienie, szkło, metale, tworzywa sztuczne, drewno, a nawet muszle i skórę. Specjalne frezy do grawerowania pozwalają na wykonanie różnego rodzaju wgłębień. W efekcie uzyskuje się piękne wzory i gustowne napisy.

Jakie frezy do grawerowania?

Współczesne grawerowanie to proces zautomatyzowany. Dzięki nowoczesnym maszynom i wysokiej jakości narzędziom wykonywana praca jest prostsza i sprawniejsza. Wybór właściwego frezu do grawerowania pozwala na naniesienie trwałych znaków na wybraną powierzchnię. W ten sposób powstają np.:

  •       tablice informacyjne,
  •       tabliczki adresowe,
  •       rowki,
  •       napisy oraz litery,
  •       ozdobne nacięcia,
  •       wzory na płaskorzeźbach.

Frezy proste nie sprawdzą się w tego typu zadaniach. Konieczne jest zastosowanie specjalnych frezów do grawerowania. Cechują się one wysoką jakością oraz przystosowaniem do precyzyjnego żłobienia w wybranej powierzchni. Często wybieranym produktem jest wytrzymały frez do grawerowania w metalu.

Frez do grawerowania przeznaczony jest do grawerowania materiałów o różnym stopniu miękkości, ale również do formowania oraz wiercenia. Frezy te są idealne do prac szczegółowych i delikatnych. Dostępne w sklepie skrawanie24.pl frezy do grawerowania mają różne kształty oraz kąty ostrza, dzięki czemu można wybrać odpowiedni model do własnych potrzeb. Ostrza wykonane są z wysokiej jakości węglika spiekanego VHM. Z surowca tego powstaje doskonały frez do grawerowania w drewnie oraz frez do grawerowania w stali.

Zastosowanie frezów stożkowych i tarczowych

Dużą popularnością wśród specjalistów cieszy się frez stożkowy. Znajduje on zastosowanie podczas cięcia wybranych powierzchni, wykonywania otworów pod korki zaślepiające, a także grawerowania. Frez stożkowy jest przeznaczony do obróbki zgrubnej i wykańczającej, dzięki której likwiduje się zadziory, a także wygładza elementy stalowe i metalowe. Znajduje on zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, np. w przemyśle górniczym, motoryzacyjnym, lotniczym, stoczniowym oraz hutniczym.

Frez stożkowy do metalu jest również używany do usuwania nadmiaru spoiny spawalniczej i tzw. naddatków technologicznych. Wybór odpowiedniego modelu powinien opierać się na analizie takich kryteriów jak materiał wykonania, kształt ostrzy, rozmiar.

Z kolei frez tarczowy to masywne narzędzie, które wykorzystywane jest w procesie tworzenia głębokich rowków. Produkowane obecnie modele są niezwykle wydajne i stabilne, dzięki czemu sprawdzają się w obróbce wielogodzinnej przy znacznych prędkościach. Warto pamiętać, że frezy tarczowe różnią się między sobą budową, kształtem i rozmiarem.

Frez tarczowy do metalu doskonale nadaje się do obróbki wielkoseryjnej oraz masowej, z uwagi na wyjątkową twardość oraz odporność na wysokie temperatury. Frez tarczowy do drewna umożliwia wykonania specjalnych rowków i żłobień.