18 czerwca 2024

Szkolenia Allen-Bradley i Rockwell Automation – dlaczego warto?

Branża automatyki przemysłowej i nowych technologii w przemyśle jest jedną z tych, które rozwijają się w najszybszym tempie. Ciekawe rozwiązania dostarczane przez czołowych producentów są wprowadzane na rynek właściwie z miesiąca na miesiąc. Nie śledząc tych zmian bardzo łatwo można zostać w tyle i później mieć problemy z nadrobieniem zaległości. W związku z powyższym niezbędne jest stałe podnoszenie swoich kompetencji w tym obszarze, co dotyczy zarówno automatyków prowadzących własną działalność gospodarczą, jak i pracowników firm z sektora Przemysłu 4.0 i IT. Umożliwiają to szkolenia organizowane przez partnerów Rockwell Automation i Allen-Bradley, czyli czołowych dostawców systemów automatyki przemysłowej. Firma RAControls posiada status Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego Rockwell Automation.

Dla kogo?

Szkolenia Rockwell Automation i Allen-Bradley są skierowane do kilku grup uczestników:

 • Indywidualnych automatyków, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje i tym samym zacząć pozyskiwać więcej klientów oraz realizować ambitniejsze (i lepiej płatne) projekty.
 • Przedsiębiorców z branży automatyki przemysłowej i nowych technologiidla przemysłu, którzy szukają atrakcyjnych, wartościowych szkoleń dla swoich kadr.
 • Osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w branży automatyki przemysłowej, natomiast wiążą z nią swoją zawodową przyszłość (np. studenci, absolwenci, uczniowie, osoby chcące się przebranżowić).

Można również stwierdzić, że szkolenia z zakresu automatyki są znakomitą propozycją dla osób, które chcą się rozwijać w tym obszarze, zdobywać nowe kwalifikacje i po prostu inwestować w siebie.

Przykładowe szkolenia Allen-Bradley i Rockwell Automation

Rockwell Automation to amerykańska firma, która jest jednym z najbardziej renomowanych dostawców rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej, w tym m.in. sterowników marki Allen-Bradley. To właśnie dlatego szkolenia podejmujące tematykę technologii Rockwell Automation cieszą się tak dużą popularnością wśród fachowców.

Największe zainteresowanie budzą szkolenia z zakresu obsługi paneli operatorskich (HMI) oraz wizualizacji, napędów, sterowników programowalnych czy sieci przemysłowych. Przykładami takich szkoleń są m.in.:

 • Szkolenie FactoryTalk View Site Edition.
 • Szkolenie Kinetix 5700.
 • Szkolenie Studio 5000 budowa i podstawy programowania.
 • Szkolenie GuardLogix podstawy programowania.
 • Szkolenie Kinetix 5700 obsługa bieżąca.
 • Szkolenie Studio 5000 zaawansowany kurs programowania.
 • Szkolenie Ethernet/IP podstawy programowania.
 • Szkolenie Studio 5000 obsługa bieżąca i lokalizacja uszkodzeń.
 • Szkolenie PowerFlex 755 podstawowy programowania.
 • Szkolenie FactoryTalk View ME & PanelView Plus.

Wszystkie te szkolenia są dostępne w ofercie RAControls – oficjalnego partnera i dystrybutora technologii Rockwell Automation w Polsce. Szczegóły, w tym terminy szkoleń oraz ich zakres, znajdziesz na stronie internetowej racontrols.pl.

Dlaczego warto ukończyć szkolenie organizowane przez RAControls?

Powodem jest przede wszystkim to, że szkolenia RAControls są doskonale oceniane zarówno przez kursantów, jak i branżowych ekspertów. Wyróżniają się wysoką wartością merytoryczną, dzięki czemu nie ma tutaj mowy o stracie czasu i pieniędzy. Każdy, kto weźmie udział w szkoleniu organizowanym przez RAControls, wyniesie z niego cenną wiedzę, co pozwoli mu stać się lepszym automatykiem czy programistą.

Niewątpliwą zaletą szkoleń organizowanych przez RAControls jest to, że polska firma ma bezpośredni dostęp do technologii i know-how Rockwell Automation. To zasługa bliskiej, oficjalnej współpracy. Jeśli więc chcesz się specjalizować w implementacji rozwiązań amerykańskiego giganta automatyki przemysłowej, to zapisz się na jedno ze szkoleń RAControls.

Warto również podkreślić, że ukończenie szkolenia Rockwell Automation i Allen-Bradley organizowanego przez RAControls jest równoznaczne z otrzymaniem stosownego certyfikatu honorowanego na rynku automatyki przemysłowej i szeroko otwierającego drzwi do kariery w tej przyszłościowej branży. Certyfikat ułatwi również znalezienie bardzo dobrze płatnej pracy w firmach zagranicznych.

Dodajmy, że RAControls umożliwia zorganizowanie szkolenia „szytego na miarę”. Jest to unikalna propozycja skierowana do przedsiębiorców, którym zależy na tym, aby pracownicy ukończyli szkolenie z konkretnego zakresu wiedzy, na przykład niezbędnego do realizowania nowych zleceń na rzecz klientów. W ramach tej usługi eksperci RAControls zaprojektują szkolenie od podstaw, dostosowując jego tematykę oraz czas trwania do indywidualnych oczekiwań klienta.

Jak wziąć udział w szkoleniu?

Aby zapisać się na szkolenie z zakresu technologii Rockwell Automation i Allen-Bradley wystarczy tylko wysłać mail ze zgłoszeniem na adres [email protected]. W wiadomości należy podać tematykę wybranego szkolenia (kod) oraz preferowaną datę.

Więcej o tym, jakie korzyści przynosi ukończenie szkolenia Allen-Bradley i Rockwell Automation można przeczytać na stronie https://racontrols.pl/baza-wiedzy/.